LOGO

Historia jednego zdjęcia – Z dala od Hawany

Wieczór, 29 stycznia 2012. Uciekliśmy od zgiełku Hawany. Byliśmy już zmęczeni sklepami z rumem i cygarami, tłumami turystów, kroczącymi karnie za przewodniczką niczym pionierzy na pochodzie pierwszomajowym czy handlarzami, którzy na każdym kroku oferowali nam najlepsze cygara za cenę kilkukrotnie niższą niż w oficjalnych sklepach. Nie robiły już na nas nawet wrażenia opowieści o niezwykłym życiu na Kubie: o kubańskich zdobyczach techniki, najlepiej wykształconych lekarzach, o hodowaniu świń w łazience mieszkania na czwartym piętrze wieżowca z wielkiej płyty. Na chwilę chcieliśmy też uciec przed wzrokiem ubogich ludzi widzących w nas szansę, choć nieznacznego, poprawienia swego losu i sprzedania nam czegokolwiek za peso convertible.

Zatrzymaliśmy się na jednym z punktów widokowych. Było późno, więc zrobiło się już pusto, a gęsty kożuch chmur nie pozwalał ocenić, gdzie jest słońce.

Zewsząd otoczyła nas cisza, a przed nami piętrzyły się mogoty, zaokrąglone wzgórza powstałe w wyniku działania wody i wiatru. 

Ten krajobraz jest bezsprzecznie jednym z najpiękniejszych na wyspie.

lokalizacjaDolina Viñales, prowincja Pinar del Río, Kuba
statyw/z rękiz ręki
ISO200
przesłonaf8
czas naświetlania1/50 s

Szukasz kogoś, kto wykona dla Ciebie sesję krajobrazową? Sprawdź jak wygląda współpraca ze mną.

Copyright © 2022 arekphotography.com